Celý život som žil športom, venoval sa posilňovaniu a tešil som sa dobrému zdravotnému stavu a fyzickej kondícií. Samozrejme ako väčšina mladých ľudí som si cez víkendy potykal s alkoholom, aj keď oproti ľudom v mojom blízkom okolí som zaostával, čím som sa dosť často ukludňoval, že je všetko v pohode.

Vo veku 24 rokov, prišla zmena ktorú som neočakával

Nočné zamestnanie, otočený režim, zlá životospráva dospeli do bodu v ktorom sa môj imunitný systém úplne zosypal. Začalo to rok a pol trvajúcimi, nekonečnými infekciami dýchacích ciest, čo dospelo k strate 18 kg hmotnosti. Aby toho nebolo málo nabalili sa ďalšie problémy v podobe celiakie, laktózovej intolerancie, vysunutia platničiek a bola mi diagnostikovaná chronická pankreatitída. Po 2 a pol roku sa mi podarilo dostať do stavu, keď som mohol podstúpiť fyzickú záťaž bez toho aby na ňu telo nereagovalo v podobe nejakého zápalu. Vrátil som sa k režimu a strave z obdobia pred ochorením, rovnakému spôsobu tréningov, keď mi to rástlo pri 400 – 500g sachroch ako z vody. Lenže, nič sa nedialo.

Na odporúčanie som sa dostal k Lacovi do kabinetu Jankowitch

Keď mi prvý krát Laco odporučil ketogenickú diétu a to ešte na náhrade stravy bol som skeptická a pozeral som na neho ako na blázna. Predsa mojim cieľom bolo okrem zlepšenia zdravotného stavu aj naberať a ako by sa to bez sachrou a ešte k tomu na tekutej strave dalo . Ďalšie pochybnosti vo mne vyvolalo to, ako zvládnem diétu založenú prvotne na tukoch keď mám problém s pankreasom a pri problémoch s ním sú  všetkými doktormi tuky prísne zakázané. Osobné problémy a pocit, že už nemám čo stratiť, Lacove slová o tom, že ak sú moje zdravotné problémy A a B a problém naberať až C, je nutné vyriešiť najprv prvé dva body a že na keto to pôjde, ma nejakým spôsobom dostali do bodu, že som prikývol.  

Za 6 mesiacov 6 kg svalovej hmoty

Prešli prvé tri týždne a na prvej kontrole bola moja hmotnosť o 2kg nižšia. Laco ma uistil, že je to normálne a že to je len voda ktorá sa držala vo svaloch. Tak sa aj stalo. Postupne som začal telo zaťažovať náročnejšími tréningami, telo si zvykalo a asi po 5-6 týždňoch som pocítil výraznejšie pozitívne zmeny. Zrazu mi stačilo 6 hodín spánku, pocity únavy ktoré som pred tým počas dňa po konzumácií sacharidov zvykol konzumovať neprichádzali a mohol som fungovať aj trénovať efektívnejšie. Váha postupne každý týždeň stúpala a aj zdravotne som sa cítil lepšie. Po 6 mesiacoch na náhrade stravy a pár cheatdayoch, hovorila  diagnostika jasne – skoro 10 kg hmotnosti hore, z toho 6 kg svalovej hmoty. 

METUP mi pomohol dať sa dokopy zdravotne, fyzicky, v neposlednom rade psychicky a teraz som pripravený svoje znalosti a skúsenosti využiť na to, aby som mohol pomôcť aj tebe. Preto ak chceš zlepšiť zdravotný stav, schudnúť či priberať svalovú hmotu môže byť METUP tou správnou cestou.